Helen Saksı

Helen Saksı

KategoriKadın Ve Erkek BiblolarıDekoratif SaksıMitoloji - Tarih Bibloları

Stok Kodu: BM144

Fiyat270.00 TL  324.00 TL

Adet
%100 İade Garantisi
(Sadece Perakende)
Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti 2 İş Gününde Kargoya Verilir

Helen, Truva savaşına neden olan, Yunan mitolojisinde dünyanın en güzel kadınıdır. Efsanelere göre Helen, Zeus'un fani bir kadından olan tek kızıdır. Kraliçe Leda ile kuğu kılığına giren tanrı Zeus'un kaçamağından doğan bir kızdır. 

İlyada'nın ve çevrim şiirlerinin başlıca kahramanlarından biridir.

Helen evlenecek yaşa geldiğinde Yunanistan’daki bütün güçlü erkekler peşine düşer fakat reddedilen damat adaylarının çıkaracağı sorunları düşünen Helen'in babası kral Tyndareos, Odysseus’u dinler ve kızını istemeye gelenlere Helen kimi seçerse seçsin, onun evliliğini ve mutluluğunu korumaya yemin ettirir. Helen, Menelaus ile evlenir ve Hermione adında bir kızları olur.

Helen, on sene sonra bir gece Truva prensi Paris ile beraber kaçarlar. Kocası Menelaus diğer damat adaylarına yeminlerini hatırlatarak tarihteki en büyük Yunan ordusunu kurarak, efsanelere konu olan Truva Savaşını başlatır.

Ölçüleri : 15 x 18 x 24

Benzer Biblo Modelleri

Türkiye'nin en büyük sanatsal heykel ve biblo üretimi yapan ayrıca satış ofislerinde kurumsallara yönelik toptan biblo ve ev aksesuarları satan bir kuruluşuz.

İletişim

Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cad. No: 51 İstanbul / Sarıyer

+90 537 838 7671

info@biblomodelleri.com

Biblo Modelleri için Sorumluluk Metni : Biblo Modelleri, yalnızca Satıcı ile Müşteri/Alıcı/Kullanıcı arasındaki işlemleri kolaylaştırmak için platformunu sunan bir aracıdır ve Satıcı ile Müşteri/Alıcı/Kullanıcı arasındaki herhangi bir işlemin tarafı değildir ve hiçbir şekilde tarafı olamaz veya kontrol edilemez. Bu Web Sitesindeki tüm teklifler ve indirimler, ürünlerinin reklamını yapan çeşitli Üretici(ler)/Geliştirici(ler) tarafından genişletilmiştir. Biblo Modelleri, yalnızca teklifleri iletir ve bu ürün veya hizmetlerin hiçbirini satmaz veya sunmaz. Sitede yapılan teklif(ler)le ilgili herhangi bir garanti vermemekte veya herhangi bir beyanda bulunmamaktadır. Biblo Modelleri A.Ş. , Müşteri/Alıcı/Kullanıcı ile Satıcı arasındaki herhangi bir anlaşmazlık veya anlaşmazlıkta arabuluculuk yapmaktan veya bunları çözmekten ne sorumlu ne de yükümlü olacaktır ve hem Satıcı hem de Müşteri/Alıcı/Kullanıcı, Biblo Modelleri A. Ş.'i herhangi bir şekilde dahil etmeden tüm bu tür anlaşmazlıkları çözecektir.
Biblo Modelleri